صفحه اول اخبار سایت | بهترین گلزن لیگ برتر ایران کیست ؟

دسته بندی مطالب

بهترین گلزن لیگ برتر ایران کیست ؟

اختصاصی سایت رسمی نادر دست نشان - فوتبال ایران این روزها تحت تاثیر درخشش یک مهاجم خارجی ست . فونیکه سی ، مهاجمی 25 ساله اهل کشور مالی .

فونیکه متولد 21 ژوئن 1986 است . سال 2005 توسط سلیف کیتا مربی سازنده فوتبال مالی کشف شد و به باشگاه جولیبه باماکو پیوست . فونیکه همواره از این مربی به نیکی یاد کرده است . مربی سازنده ای که بازیکنان بزرگی چون کانوته و محمد دیارا را به فوتبال جهان معرفی کرد .

فونیکه پس از دو سال حضور در این باشگاه به دیگر تیم شهر باماکو به نام کوروفینا پیوست . حضور نه چندان موفق در این تیم باعث شد تا فونیکه به تیم جینا باماکو بپیوندد .

تیم بعدی فونیکه باشگاه USS Kraké  بود . فونیکه در سال 2009 به این باشگاه پیوست و با درخشش در این تیم توانست به تیم ملی مالی دعوت شود . فونیکه در سال 2009 برای یک بازی پیراهن شماره 10 تیم ملی مالی را بر تن کرد تا جایگزین کانوته مهاجم بزرگ این کشور شود .

درخشش و گلزنی های فونیکه سی باعث شد تا نگاه های آژانس های نقل و انتقالاتی بازیکنان فوتبال به سمت او برود .

فونیکه در سال 1388 در تمرینات تیم نساجی مازندران حضور یافت . نادر دست نشان مربی وقت تیم نساجی پس از حضور این بازیکن در یک بازی دوستانه ، بازی او را پسندید تا پروژه حضور فونیکه سی در فوتبال ایران کلید بخورد .

فونیکه سی از نادر دست نشان به عنوان تاثیرگزارترین چهره ورزشی خود یاد می کند که با انتخاب او در تیم نساجی ، راه جدیدی را در زندگی اش باز کرد . همان روزهای ابتدایی حضور این بازیکنان در فوتبال ایران ، فونیکه نشان می داد به بازیکنی بزرگ در فوتبال ایران تبدیل خواهد شد .

فونیکه در ابتدای فصل 90 – 89 قصد داشت همراه با نادر دست نشان به تیم ابومسلم مشهد بپیوندد اما عدم توافق این مربی مازندرانی با تیم مشهدی و دوری چند ماهه از دنیای مربیگری باعث شد تا فونیکه به تیم ایرانجوان بوشهر برود .

این مهاجم اهل کشور مالی که در لیگ دسته اول درخشش زیادی از خود نشان داده بود برای این فصل به تیم لیگ برتری صنعت نفت آبادان پیوست .

فونیکه سی تا اینجای فصل 15 گل برای تیم آبادانی به ثمر رسانده است تا به تنهایی در صدر جدول گلزنان لیگ برتر فوتبال ایران قرار بگیرد .

نگارش شده توسط admin

تاریخ خبر ۵ بهمن, ۱۳۹۰

استفاده از اين خبر فقط با ذكر نام وب سایت رسمی نادر دست نشان مجاز مي باشد

ماتیوس آلونسو رو هم هیچوقت فراموش نمی کنیم اون هم توسط نادر خان اومد تو ایران که یکی از بهترین بازیکنان خارجی تاریخ ایران بود
فونیکه نادر خان رو مثل همیشه رو سفید کرد

Comment به وسیله میلاد دشتی — ۱۳۹۰/۱۱/۰۵

ســـــــــــــــــــلام

همین انتخاب ها و عملکرد درخشان آقا نادر بوده که ایشون رو تبدیل به یکی ازبهترین مربیان ایران کرده

آقا نادر واسه برد شیرین با پارسه اماده ایم

Comment به وسیله مسعود جعفری — ۱۳۹۰/۱۱/۰۵

انشاالله که ببریم

Comment به وسیله ناصر — ۱۳۹۰/۱۱/۰۵

با کنار گذاشتن همه کدورتها فردا همه یک صدا موفقیت شهرداری فریاد میزنم شهرداری قهرمان

Comment به وسیله آرش — ۱۳۹۰/۱۱/۰۶

هورااااااااا…من همین الان از استادیوم برگشتم….تنها رمز امروز حمیت و صبر هوادارن بود دم همشون گرم….نادر امپراطور

Comment به وسیله امیر حسین — ۱۳۹۰/۱۱/۰۷

salam abadan berzilete
be omid asyay shodan sanat nafte abadan

Comment به وسیله معین — ۱۳۹۱/۰۲/۱۱

دیدگاه‌تان را بنویسید:آرشیو مطالب

آخرین مطالب ارسال شده

لینک دوستان

مترجم سایت